Oknaa plíseň
Dům a stavba

Plastové okna a dveře – Začínáme

Kladete si otázky, zda plast nebo dřevo, případně hliník? Opravdu věříte prodejcům, že okna, která jste si objednali nakonec i dostanete? Je každý v pracovním obleku skutečným odborníkem na montáž oken a dveří? Jste si jistí, že právě vaše okno není jen nekvalitní záplatou z recyklovaného plastu pochybného původu a kvality?

Nejen počáteční investice, ale i užitné vlastnosti a technické proporce zdůrazňují jejich důležitost. Investor pochopitelně očekává, že výrobek bude splňovat normové hodnoty a funkční bude dlouhodobě, nejen po dobu zákonné záruky.

Výplně otvorů, lidově dveře a okna jsou důležitou a nedílnou součástí stavby

Podle mého názoru se jedná o mechanicky nejnamáhanější prvek v domě (například vchodové dveře), který toho musí vydržet stejně jako dveře od lednice, ale zároveň se jedná, z pohledu spotřebního zboží, o nepřesný výrobek, který musí odolat vnějším povětrnostním vlivům od deště po sucho, od – 20C do +40stupňů.

Výplně otvorů, okna a dveře

Bohužel pro dodavatele i uživatele, se také jedná o první interiérový prvek na hrubé stavbě.

Tedy, ať už v novostavbě nebo rekonstrukci se jedná z pohledu domácnosti o kus drahého nábytku, který se na stavbě zjeví ve chvíli, kdy je hotovo zdivo, nejsou hotovy podlahy, štuky a často ani rozvody apod.

Na rozdíl od interiérového nábytku se však také jedná o výrobek, jehož výměna je složitým, drahým a nepořádek tvořícím úkonem.

Z výše uvedeného tedy vyplývá, že od oken chceme design interiérového nábytku, energetickou funkčnost zdi a mechanickou funkčnost spotřebiče a životnost, která se blíží životnosti celého domu.

Vskutku složitý úkol na trhu, kde vládne šlendrián, šizení zákazníka a jeho snížená schopnost ověřit si kvalitu.

Naopak, na druhé straně barikády je snaha prodat zákazníkovi za každou cenu, bez vůle informovat o skutečné Vítejte v džungli, dalo by se říct, ale pojďme spolu nahlédnou za oponu výrobců oken a dveří, tak jako pro mne to bude znamenat i pro vás jisté rozčarování.

Nejlevnější okna, plast, dřevo nebo hliník?

Kladete si otázky, jak vybrat nejvýhodnější nabídku? Co to vlastně je nejvýhodnější nabídka.

Ta nejlevnější, nebo tak nejdražší?. Co to vlastně je levná nabídka. Máte preferovat plast nebo dřevo, případně hliník? Opravdu věříte prodejcům, že okna, která jste si objednali nakonec i dostanete?

Je každý v pracovním obleku skutečným odborníkem na montáž oken a dveří? J

ste si jistí, že právě vaše okno není jen nekvalitní záplatou z recyklovaného plastu pochybného původu a kvality?

Kdo je vlastně výrobcem okna. A co to je konstrukce oken. Kdo je konstruuje a kdo je vyrábí?  A záruka?! To bude kapitola sama pro sebe!