Idnes

Napsali o nás v Idnes.cz

Některá plastová okna dopadla v testu bídně, přesto odpovídají normám

Knížecích rad o nošení svetrů a snížení teploty v interiéru si veřejnost moc necení. O to více hledá doporučení odborníků, jak udržet teplo v bytě či domě, nebo naopak, jak jej zbytečně „nevypouštět“ ven. Výsledky nezávislého testu oken vás nepotěší. Přitom okna jsou nejslabším článkem obálky budov.

Fólie mezi skly zastaví i desetikilogramové kladivo, ale také hluk

Značná část zlodějů jde „oknem“. Ohroženi jsou zejména obyvatelé bytů v přízemí nebo v rodinných domech. Jenže mnoho lidí děsí víc než zloději hluk, který se nese třeba z restaurace, rušné křižovatky či nádraží. Řešení? Akustická a bezpečnostní fólie použitá už přímo ve výrobě oken.

Dýchejte nosem, žijte blaze. Pomůže vám molekula života

Vše začíná prvním nádechem a posledním všechno končí. O tom, co je mezi tím, zpravidla moc nepřemýšlíme. Bereme to tak nějak automaticky. Dýcháme, abychom žili, tak jaképak s tím štráchy? Avšak právě v onom „mezičasí“ se ukrývá klíč, který dokáže mnohé změnit.

Zapomeňte na čtvrtou polohu kličky, před plísněmi chrání pořádné větrání

Snižte teplotu v místnostech, omezte větrání, noste dva svetry… Tyto knížecí rady však mají řadu chyb. V případě vytápění a větrání jde o spojené nádoby, jejichž „nastavení“ je třeba pečlivě dodržovat. Jinak hrozí vznik plísní i řada zdravotních obtíží.

Barva, která zlepšuje vzduch v interiéru, získala ocenění Grand Prix

Ocenění ze stavebních veletrhů si zpravidla odvážejí výrobky, které nabízejí výrazný technologický posun. Několik let byly v popředí zájmu hlavně tepelně izolační materiály, letos na veletrhu For Arch v soutěži Grand Prix zvítězila barva na stěny. Zlepšuje totiž vzduch v interiéru.