Novinky.cz

Napsali o nás Novinky.cz

Pět tipů, jak omezit hluk pronikající do domácnosti zvenčí

Hluk na nás v současné době útočí ze všech stran. Pociťují to obzvláště lidé žijící ve větších městech, kde největší ruch obstarává zpravidla hustý provoz v ulicích, mnohdy do pozdních hodin. Způsobů, jak si doma zajistit tišší a tedy i zdravější prostředí, je hned několik.

Jak ideálně kombinovat barvy v interiéru

Tlumené, tmavé, anebo snad pestrobarevné? Volba vhodných barev do interiéru není věda, když dobře víme, jak na nás mohou působit. Ty nejdůležitější poznatky můžete využít v několika praktických tipech.

Od ledna startuje program Nová zelená úsporám Light. Komu je určen a co s ním lze financovat

Od 9. ledna 2023 je možné začít podávat žádosti o dotaci z nového programu Fondu životního prostředí nazvaného Nová zelená úsporám Light. Ten je určen pro sociálně slabé rodiny a jednotlivce, kteří potřebují urychleně zlepšit energetickou náročnost svých …

Jak správně větrat v zimě? Postup je jiný než v létě

Podle odborníků na zdravý životní styl máme doma často mnohem horší vzduch, než jaký je venku. I proto je nezbytné doma pravidelně větrat. Jak ale na to, když je za okny zima a my se doma s topením kvůli vysokým nákladům na energie rozhodně rozmachovat nemůžeme?

Se snižováním domácí teploty to kvůli úsporám nepřežeňte, můžete si zadělat na problém

S rostoucími cenami energií mnoho lidí spoléhá na to, že náklady na vytápění sníží tím, když budou méně topit. To není obecně špatné rozhodnutí, nic se ale nesmí přehánět. Přílišným utažením kohoutů na topení si totiž v některých případech můžeme …

Sedm důvodů, proč stavět z cihel

Moderní zdicí systémy v sobě velmi hezkým způsobem propojují tisíciletou tradici s technologickými novinkami. I proto mají před sebou cihly dlouhou budoucnost. Stavět z cihel se totiž vyplatí. Projděme si důvod proč.

 

Kvalitní zateplení pomůže s úsporou při vytápění i chlazení domácnosti

Jak snížíte nároky na množství energie potřebné k vytápění či chlazení? Opatřete domu kvalitní izolaci! Pro minimalizaci tepelných ztrát u novostaveb i starších objektů je zásadní volba nejen izolačního materiálu, ale i výběr a montáž oken.

Ticho, či hluk? Myslete na kvalitu bydlení

Ruch z ulice, vřískající děti od sousedů i špatné zvukové izolace v domě. To vše vytváří hluk, s nímž se potýkáme a který má negativní vliv na domácí pohodu, nebo dokonce i zdravý spánek. Na ticho a klid proto myslete ve chvíli, kdy vybíráte pozemek na stavbu či se chcete přestěhovat do nového bytu.

Tucet tipů na udržitelnější domácnost

Čím dál více mladých rodin (ale samozřejmě nejenom těch) se při nákupech a promýšlení fungování své domácnosti ohlíží nejenom na to, aby snížily své náklady, ale také na to, aby jejich provoz byl co nejvíce udržitelný. Tedy, jednoduše řečeno, aby spotřebovávaly co nejméně, aby produkovaly co nejméně odpadů, aby co nejvíce recyklovaly atd.

Novostavba: co potřebujete vědět, než začnete stavět

Toužíte po rodinném domě? Novém, postaveném podle vašich představ? Realizace takového snu není nic snadného. Samotná stavba je totiž až několikátý krok v pořadí toho, co budete muset řešit.

Zbavte se plísní v domě

Nežijte s plísní, škodí vám. Jak se její přítomnost v domácnostech projevuje? Možné jsou vlhké stěny, zatuchlý vzduch, orosená okna. Také vás mohou pálit oči a hůře se vám dýchá.