Zdravá stavba
Dům a stavba

Zdravá stavba

Kvalita a estetika hrají důležitou roli při rozhodování o stavebním produktu, jakož i ekologické rovnováze a energetické účinnosti – a stále častěji vyvstává také otázka, jak zdravé jsou stavební materiály. Jak se chováte v průběhu vaší výstavby nejen rezidenčních nemovitostí? Vydáváte emise a pokud ano, jaké a na jaké úrovni? Jak škodlivé je vlastně lepidlo za dlaždicí, jak ekologicky sporné jsou navržené podlahy?

Aktuální téma je žít zdravě. Ale kdokoli toto začne zkoumat, má často více otázek než odpovědí.

Chceme proto stavět zdravé bydlení a bydlení s větší transparentností pro stavitele i koncové uživatele.

Za tímto účelem se dostáváme na dno současného vývoje v oblasti zdravé budovy a bydlení, kriticky zkoumáme možné příčiny znečištění v interiéru a sledujeme skryté zdroje emisí. Více zde.

Naším cílem je zvýšit povědomí o významu zdravé budovy pro nás a pro naše zdraví v dlouhodobém horizontu.

Zdravé stavební materiály pro bydlení

Zároveň chceme ukázat, že a jak lze zdravou budovu realizovat.

Na co by se měl při plánování stavby brát ohled, jak a kde můžete najít zdravé stavební materiály pro bydlení, na kterou recenzi se můžete spolehnout a kdo vám pomůže s profesionální realizací?

Abychom našli odpovědi na všechny tyto otázky, odkazujeme na příklady zdravé stavební praxe, přivádíme odborníky a představíme nejnovější poznatky z profesionálního světa.

Protože jsme přesvědčeni:

Základní kámen tvoří nejen symbolicky základ nové budovy.

Je to také začátek nádherného budoucího projektu, který otevírá možnost holisticky kombinovat kvalitu a estetiku, energetickou účinnost a zdraví života –pro krásný a zdravý domov.

Další zajímavosti naleznete v rubrice Dům a stavba