koupelna
Koupelna

Rekonstrukce koupelny

Plánujete rekonstrukci koupelny? Zvažujete renovaci vysloužilého umakartového jádra v paneláku? Přejete si zdravou a moderní koupelnu, ze které budete mít dlouho radost? Na co myslet a čemu se vyvarovat? Institut zdravého bydlení přináší praktické rady a 5 tipů jak se vyvarovat nejčastějším chybám.

Koupelna má zpravidla průměrnou životnost 25 až 30 let. Lze tedy předpokládat, že každý majitel nemovitosti jednou za život přistoupí k rekonstrukci nebo sanování koupelny. Designové možnosti dneška, nám dovolují realizovat všechny touhy a výzvy, aby nedošlo k nepříjemnému procitnutí kvůli špatné renovaci koupelny, měli byste předem zvážit několik věcí.

Nedostatečné plánování = nepovedená rekonstrukce

Nejčastější důvodem nepovedené rekonstrukce je počáteční vypuštění potřeby plánování a neznalost provázanosti sanačních prací. Pozdější náprava těchto pochybení a chyb je velmi obtížná a navíc nákladná.

Kvalita použitých materiálů

S přihlédnutím ke výše zmíněné životnosti koupelny bychom rozhodně neměli šetřit na kvalitě použitých materiálů a produktů. Koneckonců novou koupelnu byste si měli užívat po dobu celé její životnosti, nejen několik prvních měsíců. Pořizovací cena kvalitních produktů je o něco vyšší, ale obvykle se vyplatí i s ohledem na jejich dlouhou životnost.

Příliš málo úložného prostoru

V nové koupelně vždy vytvořte dostatek úložného prostoru. Je obzvláště nepříjemné, když musí být ručníky, hygienické potřeby a drogerie uloženy v jiných místnostech.

Bezbariérová koupelna

S ohledem na budoucnost má smysl uvažovat o bezbariérovém designu koupelny již v mladém věku. Prostorný design s bezbariérovým sprchovým koutem na jedné straně zaručuje, že se budete moci bez problémů pohybovat i ve stáří, ale na druhé straně zvýší pohodlí a bezpečnost i v mladém věku a jistě ho ocení i vaše děti.

Chyby v plánování a nesprávné umístění zařízení

Zejména v malých koupelnách byste se měli vyvarovat té chyby, že byste se snažili v ní obsáhnout všechny možnosti velkoprostorových wellness center. V místnostech s malým prostorem se možná musíte obejít bez vany, ale můžete si to vynahradit dalším luxusem, například dešťovou sprchou.

Důležitou roli hraje také uspořádání sanitárních výrobků a nábytku – stejně jako barevné provedení. V malých místnostech volte pouze světlé a veselé barvy, aby koupelna vypadala větší.

Chyby při rekonstrukci koupelny kvůli volbě nesprávného řemeslníka

Nejen při plánování koupelny lze chybovat, totéž platí pro výběr řemeslníka. Levní poskytovatelé často slibují rekonstrukci koupelny za konkurenceschopnou cenu, ale často musíte slevit, z požadavků na kvalitu. Kromě toho se levní řemeslníci díky skrytým nákladům často stávají pastmi skutečných nákladů.

Vyberte zkušenou firmu, která má reference a již má za sebou určitý počet rekonstrukcí koupelen. Můžete si tedy být jisti, že tam jsou potřebné znalosti a že později nedojde k trpkému probuzení.

Kromě toho doporučujeme zvolit poskytovatele komplexních služeb a upřednostňovat nabídky se zárukou pevné ceny, takže si můžete užít veškerou práci z jednoho zdroje za předem dohodnutou cenu a nemusíte se starat o nic jiného.

5 tipů, jak se vyhnout vadám při renovaci koupelny

1. Než začnete s rekonstrukcí koupelny, zamyslete se, jak by měla nová koupelna vypadat, a připravte si podrobný plán. Dobré firmy jsou při plánování na vaší straně, nebo se o to postarají za vás.

2. Spolehněte se na vysokou kvalitu použitých produktů, protože vaše koupelna má životnost nejméně 25 až 30 let. Místo výměny jednotlivých komponent každých pár měsíců nebo let byste se měli spolehnout na vysoce kvalitní a odolné předměty.

3. Svou koupelnu si vždy naplánujte, pomocí vizualizace si ověřte správnost vašeho řešení. Bezbariérový design má smysl i když jste mladí. Na jedné straně zvyšuje pohodlí a bezpečnost v koupelně a na druhé straně je dodatečné vybavení koupelny vhodné pro osoby se zdravotním postižením časově náročné, a hlavně velice nákladné.

4. Ujistěte se, že je v nové koupelně dostatek úložného prostoru, aby bylo dostatek místa pro toaletní potřeby, ručníky atd., v malých koupelnách může mít smysl použití vysokých skříněk. Nepřeplňujte místnost, abyste se mohli kdykoli volně pohybovat a necítili se stísněně.

5. Vyberte si řemeslnou firmu s referencemi a se zkušenostmi, protože zejména levní dodavatelé často riskují nekvalitní práci nebo nedostatek odborných znalostí. Dobrým výchozím bodem jsou reference od stávajících zákazníků.

Závěr

Rekonstrukce koupelny je rozsáhlý zásah, ve kterém se využívá mnoho řemesel. Aby vše při renovaci koupelny fungovalo bez problémů, měli byste postupovat podle tipů v tomto článku, protože vám pomáhají vyhnout se nejčastějším nešvarům.

Při plánování nové koupelny se ujistěte, že je materiál kvalitní a že ve vaší nové oáze pohody je dostatek úložného prostoru. Kromě toho byste měli myslet na bezbariérový design, tím se zvyšuje bezpečnost a pohodlí v koupelně, ale také hodnota nemovitosti při dalším prodeji.

Oslovte architekta nebo odborníka na koupelny, který vám pomůže s plánováním. Tím je zajištěno, že nedochází k nesprávnému uspořádání místnosti a že je vše tam, kde to dává největší smysl.