koupelna1
Koupelna

Zdravá koupelna

Pro většinu z nás je koupelna první místnost, kterou navštívíme ráno, a poslední před spaním. O to důležitější je, aby koupelna byla místem pohody a relaxace.

Je mnohem snazší začít den v koupelně se zdravým osvětlením, navíc správná volba barev také zajistí, že večer lépe usneme.

Koupelna je nezbytnou součástí strategie „zdravého života“

I když si to ze začátku nebudete myslet, může mít koupelna významný dopad na naše zdraví – pozitivně i negativně. Samozřejmě, koupelna je prostorem pro osobní hygienu, například sprchování nebo čištění zubů, které zásadním způsobem přispívají a udržují naše zdraví. K naší emoční pohodě může samozřejmě přispět také horká sprcha nebo dlouhá koupel.

Na druhou stranu je koupelna také jednou z místností, kde dochází k většině domácích nehod. Určitě se vám již stalo, že jste se po sprchování nebo koupání s mokrými nohami krátce ztratili rovnováhu, že?

Koupelna pro zdraví

Pro zdravé bydlení byste měli věnovat pozornost tomu, aby vaše koupelna byla oázou uvolnění a relaxace – vnitřní klima je zkrátka důležité. K tvorbě plísní často dochází zejména v koupelně – je podmíněna vlhkostí nebo nesprávným větráním – což může mít samozřejmě také negativní dopad na zdraví.

Důležité jsou zde samozřejmě materiály, které jsou použity ve vaší zdravé koupelně. Vynikající jsou například speciální omítky stěn nebo přírodní materiály jako dřevo. Institut zdravého bydlení vám poradí, čemu musíte věnovat pozornost a na co se zaměřit při budování nebo renovaci koupelny.